Get Adobe Flash player

Vaikų sveikatos stiprinimo programa
SVEIKATINIMO AKCIJA DARŽELYJE

2015 m. lapkritis - 2016 m. vasaris


            Atsižvelgus į gydytojų rekomendacijas ir vaikučių tėvelių sutikimus darželio priešmokyklinio amžiaus vaikai kartą per savaitę pietų metu valgo duonos riekelę su sviestu ir česnaku. Česnakas - tai daugiau nei natūralus prieskoninis augalas. Ne veltui jį vadina visų daržovių karaliumi. Jis turi didelę įtaką vaiko sveikatos palaikymui. Nuostabus produktas, kuris ne tik gydo peršalimus, bet ir saugo vaiko organizmą nuo įvairių susirgimų, turi antibakterinių savybių.

               Ankstyvojo ir ikimokyklinio ugdymo grupėse ant stalų padėtos stiklinaitės su susmulkintu česnaku, kurio skleidžiamas kvapas yra veiksmingas iki 100 dienų ir saugo vaikų sveikatą.                Taip pat ir kiekvienoje grupėje yra ąsotėlis su geriamuoju vandeniu. Vaikai bet kada gali įsipilti ir jo atsigerti. Vanduo yra gyvybės eleksyras, kuris yra būtinas augančio vaiko organizmui, nes darželyje vaikai žaisdami judriuosius žaidimus, sportuodami prakaituoja. Atsigėrus vandens susireguliuoja skysčių pusiausvyra.

             Vaikams gerti vandenį sveika ir naudinga.

***


RYTMETYS "SVEIKI DANTUKAI"

2015 m. spalio 20 d.


           Pas 5 - 6 metų vaikus į darželį atvyko odontologė Justė Armalaitė ir jos asistentė Renata Ragauskienė. Jos papasakojo kaip reikia prižiūrėti dantukus, kad būtų sveiki, mokė juos taisyklingai valyti. Kiekvienam vaikui padovanojo po dantų šepetėlį.

          Visi kartu žiūrėjo ir aptarė filmuką "Bakteriukas ir Ėduoniukas". Gydytoja pakvietė visus drąsiai ateiti ir pasitikrinti savo dantukus. Vaikai pasižadėjo valyti dantukus kiekvieną rytą ir vakarą.

               Vaikai atsidėkodami padainavo smagią ir linksmą "Dantukų dainelę".           Vaikučiai pažadą įvykdė, kiekvieną dieną po pusryčių išsivalo dantukus ir išsiskalauja burnytę. 

***
     

  Biržų lopšelis-darželis "Drugelis" pripažintas sveikatą stiprinančia mokykla ir nuo 2014 m. sausio 2 d. įgyvendina sveikatos stiprinimo programą "Sveikatos žingsneliai" 2014-2018 m.


PROGRAMOS PRIORITETAS - nuo mažens vaikams formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius ir nuostatas, siekiant tapti įpročiais.

TIKSLAS - visų lopšelio-darželio bendruomenės pozityvaus požiūrio į sveikatos stiprinimą ugdymas, padedant vaikams formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius ir nuostatas bei sukuriant palankią psichosocialinę ir fizinę aplinką.

UŽDAVINIAI:

  1. Sudaryti fiziškai ir psichologiškai saugią, kiekvieno vaiko poreikius atitinkančią aplinką;
  2. Visiems vaikams, turintiems kalbėjimo ir kalbos sutrikimų teikti korekcinę pagalbą;
  3. Didinti tėvų ir pedagogų vaidmenį, ugdant vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius;
  4. Tobulinti lopšelio-darželio bendruomenės narių sveikatos saugojimo ir stiprinimo kompetenciją ir dalintis gerąja darbo patirtimi;
  5. Įvairiomis vaikams prieinamomis priemonėmis ugdyti jų visuminę sveikatos sampratą, sveikos mitybos, asmens higienos, fizinio aktyvumo, ligų prevencijos, saugaus elgesio srityse;
  6. Kaupti metodinę medžiagą, priemones sveikatos saugojimo ir stiprinimo veiklai organizuoti.