Get Adobe Flash player

priešmokyklinio ugdymo programa

3-IOSIOS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS

PROJEKTAS "SUSIPAŽINKIME, MAŽIEJI GAMTOS STEBUKLAI"

2016 m. balandžio 4-8 d.

PROJEKTO TIKSLAS: Tenkinti vaikų pažintinius poreikius, tyrinėjant, stebint, išbandant naujus pažinimo būdus.

UŽDAVINIAI:

1. Kalbės, reikš savo mintis, nuomonę, pristatys darbą draugams;

2. Atras ir nusakys smėlio, molio, žemės, žvyro, akmenukų savybes; stebės, tyrinės, eksperimentuos, darys išvadas;

3. Edukacinių užsiėmimų ir išvykų metu pažins Biržų krašto gamtą;

4. Atras naujas meninės raiškos priemones.


             1-oji Smėlio diena. Vaikai tyrinėja smėlį, eksperimentuoja su sausu ir šlapiu smėliu.


             2-oji Molio diena. Edukacinio užsiėmimo "Molinukas" Biržų krašto muziejuje "Sėla" metu vaikai susipažino kaip molis paruošiamas lipdymui ir kūrė darbelius iš molio.


               Vaikai lankėsi V. Jakubėno muzikos mokyklos Dailės skyriuje. Mokytoja G. Visockienė papasakojo vaikams kaip gimsta nuostabūs keramikos darbai ir parodė visą darbų kūrimo procesą.


                3-ioji Žvyro diena. Vaikai tyrinėjo ir lygino smėlio, molio, žvyro savybes.


                4-oji Žemės diena. Išvyka į Biržų regioninio parko direkciją, kurios metu vaikai apžiūrėjo ekspoziciją ir žiūrėjo filmą "Ledynai ir karstinių įgriuvų susidarymas".


                  Išvyka prie karstinės smegduobės "Karvės ola" ir Kirkilų k. karstinių ežerėlių.


                  5-oji  Akmenukų diena. Vaikai tyrinėja akmenukus, stebi per padidinamąjį stiklą jų glotnumą, grublėtumą, raštus, juos sveria. Su akmenukais atlieka sudėties ir atimties veiksmus, ant jų guašu piešia raides. ***


PAŽINTINĖ IŠVYKA Į BIRŽŲ POLICIJOS KOMISARIATĄ

2016 m. kovo 17 d.

            3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su auklėtoja visą savaitę kalbėjo apie saugų eismą kelyje ir už jo ribų, susipažino su pagrindiniais kelių eismo ženklais. Įgytas žinias nusprendė įtvirtinti apsilankydami Biržų policijos komisariate. Vaikai eidami aptarė matytus kelio ženklus, prisiminė kaip taisyklingai reikia pereiti gatvę.

           Policijoje juos pasitiko Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio specialistas Ainis Bagdonas ir Kriminalinės policijos skyriaus vyresnioji tyrėja Roma Aukštikalnė. Specialistas papasakojo vaikams apie policininkų darbą. Vaikai turėjo galimybę rankose palaikyti pistoletą, pasimatuoti neperšaunamą liemenę, dujokaukes, išbandyti antrankius, pasiklausyti kaip veikia racija, apžiūrėti kameras ir policijos automobilį. Vaikai ne tik uždavė įdomių klausimų, bet ir išgirdo naudingų patarimų. Visi pasižadėjo būti geresniais.

         Policijos darbuotojai vaikams padovanojo dėliones "Ginti. Saugoti. Padėti". Priešmokyklinukai grįžo gerai nusiteikę, pilni įspūdžių.  ***


PROJEKTAS "LIETUVA, MANO GIMTA ŠALELĖ"

2016-02-04 - 2016-03-10

               6-osios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su auklėtoja Aušra Pliekaitiene įgyvendino projektą "Lietuva, mano gimta šalelė".  Projekto tikslas - ugdyti vaikų pilietiškumą, skatinti pažinti gimtąjį Biržų kraštą ir jo žmones, puoselėti tradicijas ir papročius.

               Vaikai Biržų krašto muziejuje "Sėla" dalyvavo edukacinėje pamokėlėje "Biržų krašto istorija mažiesiems". Biržų pilies arsenale jie žiūrėjo filmuotą medžiagą kaip mūsų miestas atrodo iš paukščio skrydžio, atpažino ir pavadino Širvėnos ežerą, pilį. Susipažino su Lietuvos simboliais dėliodami dėliones.


                 Vaikai susitiko ir su Biržų miesto seniūnu V. Jarecku. Namuose, pasitarę su tėveliais, paruošė jam įvairių klausimų.

             Danielius:

                  - Ką mėgstate veikti laisvalaikiu ?

                  Miesto seniūnas:

                  - Užsiimu kalvystės darbais.

                  Aurimas:

                 - Ar lankėte darželį kai buvote mažas?

                 Seniūnas:

                 - Ne, nelankiau, būdavau kaime pas močiutę.

                Modestas:

                - Kada Basanavičiaus gatvėje bus žaidimų aikštelių ?

                Seniūnas:

                - Planuojame prie maudyklos pastatyti treniruoklių.

                Po smagių pokalbių vaikai seniūnui įteikė dovaną - pačių nupieštą piešinį "Biržų pilis".


                  Šešiamečiai lankydamiesi Biržų krašto muziejuje "Sėla" apžiūrėjo etnografinius dirbinius. Jiems patikusius ornamentus fotografavo. Grįžę į grupę, peržiūrėjo nuotraukas ir pasisėmę idėjų, tautiniais ornamentais margino popierinius ąsočius. Savo darbelius eksponavo darželio Galerijoje.


                 Darželyje vyko atrankinės Šaškių turnyro varžybos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. 3-iosios ir 6-osios priešmokyklinių grupių vaikai žaidė šaškėmis. Geriausi žaidėjai įgijo teisę atstovauti mūsų darželį rajoninėse varžybose.


                  Projekto metu vaikai išmoko Lietuvos himną ir jį giedojo valstybinių švenčių metu.***


PAŽINTINĖ EKSKURSIJA

Į BIRŽŲ PREKYBOS CENTRĄ RIMI

2016 m. kovo 4 d.

              3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su auklėtoja Renata visą savaitę plėtojo temą "Ką aš žinau apie pinigus ?". Vaikai aiškinosi apie tai kam reikalingi pinigai, kokia jų nauda ir kaip juos taupyti. Mokėsi pažinti ir suskaičiuoti eurus. Svarstė kiek koks daiktas gali kainuoti, išsiaiškino ar dažnai lankosi kartu su tėveliais parduotuvėse, ar geba patys savarankiškai nusipirkti ?  

             Visi nusprendė išmoktas žinias pritaikyti apsilankius prekybos centre RIMI. Šiltai vaikus pasitiko direktorė Audra Valeckienė, prekybininkė Asta Lesčinskienė ir pakvietė apsirengti specialia apranga. Darbuotojos vaikus supažindino su prekių įvairove, jų išdėstymu, paskirtimi, pasiūlė jiems sutvarkyti keletą prekių lentynų. Vaikai ne tik domėjosi prekių kainomis, bet ir svarstė kuri prekė yra pigesnė, kuri brangesnė, mokėsi prekes pasverti. Apsilankę mėsos skyriuje pas prekybininką Remigijų Čiabą vaikai stebėjo kaip nukaulinama mėsa, pjaustoma, malama ir paruošta sudėliojama į šaldytuvų vitrinas prekybai.

             Bandelių kepėja Daiva Jukonienė pasiūlė vaikams išsikepti šviežių bandelių. Visi ėmėsi įdomaus ir neįprasto darbo. Išsikepę bandeles jas gardžiai valgė.

             Kiekvienas vaikas išsirinkęs norimą pirkti prekę, mokėsi savarankiškai už ją susimokėti prie kasos. 

             Prekybos centro darbuotojos paaiškino vaikams kodėl svarbu nupirktas prekes dėti į popierinį ar medžiaginį maišelį ir kuo mažiau naudoti plastikinius maišelius, kurie greit nesuyra ir teršia mūsų gamtą.

             Į darželį vaikai sugrįžo pilni įspūdžių.  ***


EDUKACINĖ-PAŽINTINĖ IŠVYKA

Į REGIONINIO PARKO DIREKCIJĄ

2015 m. lapkričio 12 d.

           6-osios priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė Aušra Pliekaitienė ugdomosios veiklos metu mokė vaikus saugoti mus supančią aplinką, skiepijo meilę gamtai. Visi kartu aptarė kaip tinkamai elgtis gamtoje, kaip ją saugoti, tausoti (miškus, pievas, vandens telkinius): tyčia nelaužyti medžių, krūmų, nebaidyti paukščių, žvėrelių. Norėdami geriau pažinti savo gyvenamąją aplinką vaikai apsilankė Biržų regioninio parko direkcijoje. Parko direktorius K. Baronas papasakojo kuo išskirtinis Biržų krašto dirvožemis. Vaikai apžiūrėję ekspoziciją sužinojo kas yra smegduobės ir kaip jos atsiranda.   ***


EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS "DUONELĖ MŪSŲ ŠVENTA"

BIRŽŲ KEMPINGE

2015 m. lapkričio 11 d.


         3-iosios priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė Renata Čenkuvienė su vaikais visą savaitę kalbėjo apie duonelę. Vaikai sužinojo koks ilgas yra duonelės kelias kol ji atsiranda kvepianti ant mūsų stalo. O kaip duonelė kepama vaikai sužinojo apsilankę Biržų kempinge. Kempingo darbuotoja Onutė Gružauskienė vedė edukacinį užsiėmimą "Duonelė mūsų šventa" lauko aplinkoje. Ji vaikams papasakojo kaip anksčiau buvo kepama duona, kur jos buvo galima įsigyti ir praktiškai mokė vaikus išsikepti sausainukus "Žvaigždutes". Prieš pradedant darbą vaikai susipažino su Saugumo taisyklėmis dirbant prie ugnelės.

         Vaikams buvo smagu skanauti savo iškeptus sausainius, gerti vaistažolių arbatėlę gražioje gamtoje. 


***